Analist Uyardı: Aşırı Alımdaki Bu 2 Altcoin Satış Sinyali Veriyor!

Kripto para piyasası son birkaç gün içinde çöktü. Bu korku, potansiyel bir düşüş trendi ve aynı zamanda satın alma fırsatları getirdi. Bununla birlikte, iki altcoin günlük Göreceli Güç Endeksinde (RSI) aşırı alım konumunu koruyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa’ya göre bu da yatırımcıların satış sinyali olarak görmesi gereken bir durum.

CoinGlass verileri 2 altcoin için satış sinyali veriyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bu hafta ciddi anlamda irtifa kaybetti. Bununla birlikte bu düşüşe meydan okuyanlar da yok değildi. İlginç bir şekilde, çoğu kripto para birimi sadece birkaç gün içinde güçlü ya da aşırı alım pozisyonundan nötr ya da zayıf RSI pozisyonuna geçti. Bu durum, fiyat hareketi, destek seviyelerinin kaybolması ve azalan borsa hacmi gibi aşağı yönlü teknik göstergelerin ortasında gerçekleşti.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Yine de, bazı varlıklar rüzgara karşı yelken açarak anlamlı kazançlar elde etti Ayrıca, bu kripto paralar yüksek bir Göreceli Güç Endeksini korudu. CoinGlass’ın momentum göstergesi 2 altcoin için aşırı alım durumuna işaret ediyor. Bu da kripto para birimlerinin muhtemelen bir noktada geri çekileceğine işaret ediyor.

Jito (JTO) için satış sinyali var

Özellikle Jito, son 24 saatteki %17,64’lük kazancın ardından dört farklı zaman diliminde aşırı alım görüyor. Token mevcut durumda 5,24 dolardan işlem görüyor. Tüm kısa vadeli fiyat grafikleri 70’in üzerinde bir RSI gösteriyor. Ek olarak, satış sinyali JTO’nun 54,13’teki haftalık RSI’sına göre nötr bir uzun vadeli momentumla kendini doğruluyor. Bu, sürdürülebilir olmayan kısa vadeli bir pompaya işaret ediyor. Ayrıca, kripto para biriminin devam için momentumdan yoksun olduğunu gösteriyor.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, JTO. Kaynak: CoinGlass

Bella Protocol’dan (BEL) satış sinyali geliyor

Düşük hacimli Bella Protocol, bu fiyatlarda potansiyel bir satış sinyaline sahip bir başka bir altcoin. Özellikle, BEL’in RSI zaman dilimlerinin çoğu, üçü 80 işaretinin üzerinde olmak üzere aşırı alım varlığına işaret ediyor. Token’ın günlük Göreceli Güç Endeksi 76,32 ile Jito’nun üzerinde ve olası bir trend dönüşünü gösteriyor. Yazı sırasında altcoin 1,44 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, token son 24 saatte %43,75 artış gösterdi. Dolayısıyla, yatırımcılar 100 milyon doların altında piyasa değerine sahip bir kripto paranın beklenen oynaklığını göz önünde bulundurarak yakında bir kâr realizasyonu stratejisini tercih edebilir.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, BEL. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, aşırı alım RSI durumuna sahip olmak, ilerleyen günlerde bir fiyat düşüşünü garanti etmez. Bu aşırı güç göstergesini anlamak, satış sinyalleri arayan yatırımcılar için hayati önem taşır. Kripto paralar son derece değişken varlıklardır. Bu yüzden, her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar değişmesi mümkündür.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x