Başkent’in Simgesi Karanlığa Gömüldü!

Ankara’da Atakule’nin ışıkları, iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla 1 saatliğine söndürüldü.

Doğal Hayatı Koruma Vakfının (WWF) küresel iklim değişikliği başta olmak üzere çevre sorunlarına dikkati çekmek amacıyla düzenlediği “Dünya Saati” kampanyasına, Çankaya ilçesindeki Atakule de destek verdi.

Bu kapsamda kentin simge yapılarından Atakule’nin ışıkları saat 20.30-21.30 saatlerinde kapatıldı ve kuleye “Dünya Saati” ile “Let’s Save The Earth” mesajları yansıtıldı.

Dünyanın en büyük çevre kampanyaları arasında yer alan Dünya Saati hareketi bu yıl, artan doğa kayıpları ve derinleşen iklim krizine dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Işıklar Sadece Ankara’da Değil, Dünyada da Söndü

Ankara’nın simgesi Atakule’nin yanı sıra, dünyanın farklı ülkelerindeki başkentlerin simge yapılarında da ışıklar, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkati çekmek için 1 saatliğine kapatıldı.

Paris:

Fransa’nın başkenti Paris’in ikonik yapısı Eyfel Kulesi de Dünya Saati kapsamında karanlığa gömüldü. 1 saat boyunca ışıklarının kapatılması, Paris’te ve tüm dünyada iklim değişikliği farkındalığını artırmak için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Yunanistan:

Aynı şekilde Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan ve Antik Yunan mimarisinin en ünlü yapılarından olan Parthenon Tapınağı’nın da ışıkları 1 saatliğine söndürüldü. Bu anlamlı etkinlik, Atina’da büyük ilgi gördü.

Diğer Ülkeler:

Dünya Saati kapsamında, Berlin’de Brandenburg Kapısı, Roma’da Kolezyum, Londra’da Big Ben ve New York’ta Özgürlük Heykeli gibi dünyaca ünlü simge yapılar da karanlığa gömüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x