Bir Döneme Damgasını Vuran 29 Yıllık Tekstil Firması İflasın Eşiğinde, Amerika’ya İhracat Yapan Diğer Firmaya da Süre Verildi

1995 yılında Gaziantep’te kurulan Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi, yılda 4 milyon metrekare üzerinde halı üretim kapasitesiyle bölgenin önde gelen firmalarından biri konumunda.

KARACA TEKSTİL: 1 YILLIK KONKORDATO SÜRESİ

Karaca Tekstil, Güney Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’nin 2006 yılı raporunda ihracat alanında ilk 100 firma arasında yer alıyordu. Dünya geneline ihracat yapan firma, Gaziantep 1.Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 1 yıllık konkordato süresi tanındı. İflastan kurtulmak için işleri düzeltme fırsatı bulacak.

VİZYONER TEKSTİL: İFLASIN EŞİĞİNDE

Gaziantep’in köklü şirketlerinden Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, iflasın eşiğine geldi. Şirket, pamuk ve deri tabanlı halılardan akrilik ve shaggy halılara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirkete konkordato ilan ederek bir yıl süre verdi. İhracat yaptığı ülkeler arasında Amerika, Romanya ve Almanya öne çıkıyor.

Tekstil firması, bu ülkelerin yanı sıra birçok ülkeyle de ihracat bağlantılarına sahip. Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kararıyla Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ne de 1 yıllık konkordato süresi tanındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x