SHIB, XRP, BNB, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin, 71.000 dolar seviyesine yakın boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanıklık ediyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu söylüyor. Bitcoin ve AVAX Coin dahil altcoin boğaları üstünlüklerini ortaya koyacak ve fiyatı yükseltecek mi, yoksa ayılar geri dönüş mü yapacak? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 8 Nisan’da simetrik üçgenin üzerine çıktı. Ancak ayılar 9 Nisan’da fiyatı tekrar üçgenin içine çekti. Bu da ayıların agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar lehine küçük bir olumlu nokta ise 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (68.497 dolar) düşüşü satın almaya çalışıyor olmaları. Fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, BTC 73.777 dolarlık genel direncin üzerine çıkmak için bir girişimde daha bulunacak. Bu gerçekleşirse, BTC’nin 80.000 dolara ve ardından 84.000 dolara yükselmesi mümkün. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayılar bir fırsat sezecek. Böylece, BTC’yi boğa trend çizgisine çekecektir. Üçgenin altında bir kırılma ve kapanış, 60.000 dolara ve nihayetinde 54.298 dolarlık % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru düzeltici bir aşamanın başladığını gösterecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum, 9 Nisan’da 3.679 dolarlık genel dirençten keskin bir şekilde aşağı döndü. Bu da ayıların rahatlamaya istekli olmadığını gösterdi. Boğalar düşüşü 20 günlük EMA’da (3.479 dolar) durdurmaya çalışıyor. Fiyat hareketli ortalamalardan yukarı dönerse, boğalar 3.679 dolar seviyesine bir kez daha çıkacaktır. Bu direnci aşarsa, ETH’nin 4.100 dolarlık genel dirence yükselmesi olası. Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, 3.056 dolar ile 3.679 dolar arasındaki aralığa bağlı hareketin birkaç gün daha uzayabileceğini gösterecektir. Trend, 3.056 doların altında bir kırılmada ayıları destekleyecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 8 Nisan’da düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü. Ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın (574 dolar) altına düşmesine izin vermedi. Bu, her küçük düşüşte alım olduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA kademeli olarak yukarı eğimli ve RSI pozitif bölgede. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Alıcıların fiyatı üçgenin üzerinde tutması halinde BNB’nin 692 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ardından muhtemelen 795 dolarlık formasyon hedefine doğru bir ralli girişimi başlatacak. Ayıların başka planları olması muhtemel. Düşüş trendi çizgisini savunmaya ve fiyatı yükseliş trendi çizgisine çekmeye çalışacaklar. Bu desteğin altına inmesi 460 dolara doğru bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar Solana’yı 20 günlük EMA’nın (178 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu da ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığına işaret ediyor. Ayılar SOL’u 50 günlük SMA’nın (159 dolar) altına çekmeye çalışacak. Ancak boğaların bu seviyeyi şiddetle koruması muhtemel. Fiyat 50 günlük SMA’dan toparlanır ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, SOL’un bir süre daha 162 ila 205 dolar arasında konsolide olacağını gösterecektir. Alternatif olarak, fiyat düşmeye devam eder ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, SOL çift tepe formasyonunu tamamlayacaktır. Bu durumda SOL’un bir sonraki güçlü destek olan 126 dolara düşmesi olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar 9 Nisan’da XRP toparlanmasını hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil rallilerde satış olduğunu gösteriyor. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu durum muhtemelen XRP’yi önümüzdeki birkaç gün boyunca 0,56 ila 0,69 dolar arasında tutacak. Fiyat 0,69 doların üzerine çıkarsa avantaj alıcıların lehine dönecektir. Bunun da 0,74 dolar gibi zorlu bir seviyeye doğru olası bir yükselişin önünü açması olası. Aşağı yönde ise, 0,56 doların altına düşmesi XRP’yi 0,48 dolara kadar düşürebilir.

DOGE, TON, ADA, SHIB ve AVAX Coin analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin rahatlama rallisi, 8 Nisan’da 0,21 dolar civarında ayıların ağır satış baskısıyla karşılaştı. Boğalar, 10 Nisan’da 20 günlük EMA’ya (0,19 dolar) düşüşü satın aldı. Bu da daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösteriyor. Alıcılar DOGE’yi 0,21 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Bunu başarırlarsa, DOGE’nin 0,23 dolara yükselmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğa trendinin 0,30 dolara doğru yeniden başladığını gösterecektir. Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutmaları gerekecek. DOGE’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,16 dolar) inmesi mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) son birkaç gündür yükselen bir kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Fiyat, 8 Nisan’da 5,69 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Ayılar, direnç çizgisindeki yukarı hareketi durdurmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, TON’un kanalın destek hattına düşmesi mümkün. Boğaların destek hattını şiddetle savunması bekleniyor. Çünkü altındaki bir kırılmanın daha derin bir düzeltme başlatması olası. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, dikey bir rallinin başlangıcını işaret edecektir. TON’un 8,56 dolara ve ardından 10 dolara yükselmesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano toparlanması 9 Nisan’da 20 günlük EMA’da (0,61 dolar) bir duvara çarptı. Böylece, duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğine ve traderların rallilerde satış yaptığına işaret etti. Fiyat, yakın vadede dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 0,57 dolarlık güçlü desteğe düştü. Fiyat mevcut seviyeden toparlanır ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA’nın birkaç gün daha 0,57 ila 0,68 dolar arasında kalacağını gösterecektir. Öte yandan, 0,57 doların altına inmesi, ayı eğilimli baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Bu da 0,46 dolarlık kritik desteğe doğru aşağı yönlü bir hareket başlatacaktır.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 9 Nisan’da düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü. Bu da ayıların rahatlama rallilerinde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. AVAX Coin ayı trend çizgisi ile 42 dolar arasında sıkışmış durumda. Boğalar AVAX Coin fiyatını ayı trend çizgisinin üzerine çıkarırsa, bu satış baskısının azaldığını gösterecektir. AVAX Coin fiyatının sonra 60 dolara yükselmesi mümkün. AVAX Coin fiyatı düşmeye devam eder ve 42 doların altına inerse bu görüş geçersiz olacaktır. Bu da düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterecektir. AVAX Coin fiyatının, zorlu bir destek görevi görecek olan 35 dolara kadar düşmesi muhtemel.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, boğalar Shiba Inu’yu düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalıştı. Ancak, ayılar yerlerini korudu. Bununla birlikte, boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın 0,000023 dolarlık % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düşmesine izin vermemiş olmaları. Düz 20 günlük EMA (0,000028 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. İlk güç işareti, ayı trend çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bunun da 0,000033 dolara ve ardından 0,000039 dolara yükselişin kapılarını açması olası. Aksine, fiyatın 0,000023 doların altına düşmesi ayıların kontrolü ele almaya çalıştığına işaret edecektir. Bu durumda SHIB’in 0,000017 dolara kadar düşmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x